Olsztyn dobrze rozporządza pieniędzmi

Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” regularnie przygotowuje ranking miast, które najlepiej radzą sobie z gospodarowaniem pieniędzy uzyskanych od Unii Europejskiej. Na pierwszym miejscu bez jakichkolwiek wątpliwości znalazł się Olsztyn. W dalszej kolejności wskazano na Rzeszów, Białystok, a tuż poza podium mieści się Lublin oraz Opole. Takie wyniki to efekt gruntownych analiz w których wzięto pod uwagę przygotowane sprawozdania finansowe. W związku z tym, że eksperci mieli do dyspozycji wiele materiałów, podjęta decyzja nie wiąże się z jakimikolwiek sprzecznościami czy kontrowersjami. Warto mieć na uwadze, że w rankingu oceniano wydatki finansów unijnych za lata od 2014 do 2019.

Nagrody wręczono w trakcie Samorządowego Forum Kapitału i Finansów (Katowice). Omawiane wydarzenie miało miejsce już po raz 18, czyli cieszy się sporą popularnością oraz respektem. W trakcie gali spotykają się liderzy samorządów oraz biznesu. Daje im to możliwość porozmawiania na temat istotnych spraw związanych z budżetem oraz rozwojem, infrastrukturą oraz innymi zagadnieniami.

Oficjalne wyniki konkursu będą widoczne na stronie internetowej już w najbliższej przyszłości, jednakże zwycięzców już znamy.