Miski ceramiczne – najlepszy wybór dla mniejszego psa

Miski ceramiczne są bardzo popularne dla opiekunów mniejszych zwierząt. Są higieniczne, dość trudno je przewrócić, a do tego są naprawdę bardzo estetyczne. Będą ozdobą każdej kuchni. Czemu warto kupić swojemu pupilowi ceramiczne miski do jedzenia i picia?

Ceramiczna miska dla psa dla prawdziwego smakosza

Miska ceramiczna to najlepsze rozwiązanie dla wybrednych psów. Miski ceramiczne są łatwe do utrzymania w czystości. Naczynie ceramiczne nie wpływa też w żaden sposób na smak karmy – to jedna z największych wad misek stalowych. Właśnie dlatego miseczki ceramiczne są tak popularne wśród właścicieli kotów, które są znane z wybredności.

Dlaczego warto wybrać ceramiczne miski dla psów

Trudno ją wywrócić

Miska ceramiczna jest stosunkowo ciężka w porównaniu z innymi rodzajami misek, dlatego dość ciężko ją przewrócić. Może sprawdzić się na przykład w przypadku szczeniąt, które często bardzo entuzjastycznie podchodzą do posiłków. Miskę warto umieścić na specjalnej podkładce antypoślizgowej, która będzie zapobiegać ślizganiu się po całej podłodze. Będzie wtedy jeszcze bardziej stabilna.

Najłatwiejsza w czyszczeniu? Miska ceramiczna!

Miski ceramiczne najczęściej można myć w zmywarce (warto jednak sprawdzić, czy jest oznaczona odpowiednim symbolem). Miski z ceramiki nie zarysowują się, dlatego w przeciwieństwie do, chociażby misek plastikowych, są o wiele bardziej higieniczne. Oczywiście, każda miska nadaje się do mycia ręcznego.

Kształty odpowiednie dla każdego kształtu pyszczka

Jeżeli Twój pies ma specjalne potrzeby w zakresie kształtu miseczki, najprawdopodobniej najszybciej znajdziesz odpowiedni model wśród misek ceramicznych. To szczególnie ważne w przypadku psów z krótkimi pyskami, ale także dla ras długouchych. Psy brachycefaliczne potrzebują płytkich, a jednocześnie szerokich misek. Psy z długimi uszami mają dokładnie odwrotne potrzeby – najlepsza będzie wąska miska, do której nie wpadną uszy.

Miska dla prawdziwego estety

Być może nie jest to najważniejsze, ale nie ukrywajmy – względy czysto estetyczne są nie bez znaczenia. Ceramiczna miska jest estetyczna i elegancka. Jeżeli nie chcesz wybierać między miłością do zwierząt a wizją stylowego mieszkania, to wybór właśnie dla Ciebie

Kiedy miska ceramiczna nie będzie najlepszą opcją dla Twojego psa

Ceramiczna miska ma jedną, ale mimo wszystko poważną wadę – choć nie jest to łatwe, istnieje ryzyko stłuczenia jej. Dlatego najczęściej miska ceramiczna kupowana jest z myślą o małym lub średniej wielkości piesku, który raczej nie będzie miał wystarczająco dużo siły, by zniszczyć miskę.

Nie bez znaczenia jest to, że miska ceramiczna nie jest najtańsza w porównaniu z innymi opcjami. Mniejsze miseczki, o objętości ok. 0,3 l nie są jeszcze dużym wydatkiem, ale kiedy większy pies potrzebuje miski o pojemności większej niż litr, może się okazać, że duża miska dla psa po prostu się nie opłaca. To kolejny powód, dla którego najczęściej sprzedaje się miska ceramiczna dla kota i małego psa. Opiekunowie większych psów częściej wybierają miski stalowe.