Trwają I Wojskowe Targi Służby i Pracy w Olsztynie

W całym kraju podczas weekendu odbywają się I Wojskowe Targi Służby i Pracy. Również w Olsztynie takie targi mają miejsce. Osoby, które będą chciały wejść na teren koszar będą musiały mieć ze sobą dowód tożsamości.

Czego można spodziewać się na targach wojskowych?

Impreza będzie trwała w piątek i sobotę. W piątek i w sobotę zainteresowani będą mogli wziąć udział w targach od godziny 9:00 do godziny 18:00. Będą one odbywać się przy ulicy Saperskiej w Olsztynie. Wszyscy zainteresowani przyjściem na targi będą mogli porozmawiać na różne tematy wojskowe. Porozmawiać będzie można m.in. z zawodowymi żołnierzami czy też rekruterami. Każda osoba będzie mogła poznać ścieżkę rozwoju wojskowego. Wszystkim zainteresowanym przedstawione zostaną warunki służby, profity, wynagrodzenie czy też możliwości rozwoju. Zainteresowani I Wojskowymi Targami Służby i Pracy na wydarzenie mogą wejść za darmo. Należy mieć ze sobą jedynie dowód tożsamości.

Podczas targów będą promowane nowe formy pełnienia służby. Mowa o formach, które zostały przedstawione w „Ustawie o obronie ojczyzny”. Warto dodać, że Olsztyn jest miejscem, w którym odbywać będą się centralne obchody. W mieście pojawić ma się również wicepremier oraz szef MON Mariusz Błaszczak.