Alarmujący incydent drogowy: Samochód zderzył się z busem przewożącym dzieci w pobliżu dużego olsztyńskiego cmentarza

Dzień 31 października, na kilka minut po godzinie 12, doszło do niefortunnego zdarzenia na skrzyżowaniu ulic Poprzecznej i Marii Zientary Malewskiej w Olsztynie. W wyniku kolizji samochodu osobowego z busem przewożącym dzieci, policjanci wydali poważne ostrzeżenie dla kierowców.

Tego dnia, trudne warunki atmosferyczne utrudniały prowadzenie pojazdów. Intensywny deszcz, silny wiatr i liście na jezdni sprawiały, że warunki jazdy były wyjątkowo niebezpieczne. Ten zestaw czynników – pogodowych i wzmożonego ruchu pojazdów zmierzających na pobliskie cmentarze – stał się receptą na katastrofę. Nieszczęśliwie dotknęło to 66-letnią kobietę, która nie zauważyła jadącego prawidłowo zielonego busa do przewozu dzieci.

Z wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że starsza pani kierująca osobowym renault nie ustąpiła pierwszeństwa jadącemu prawidłowo busowi, w rezultacie czego doszło do kolizji. Testy alkomatem przeprowadzone przez policję wykazały, że wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Za spowodowanie kolizji, kierująca renault została ukarana mandatem w wysokości 1500 złotych – informuje młodszy aspirant Andrzej Jurkun z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

W momencie zdarzenia w busie znajdował się tylko kierowca. Nikt z uczestników zdarzenia nie doznał poważnych obrażeń, więc incydent zakwalifikowano jako kolizję drogową. Policja apeluje o ostrożność na drogach, ponieważ trudne warunki i wzmożony ruch mogą zwiększyć ryzyko kolizji.

Podczas świąt Wszystkich Świętych 2023, około 200 funkcjonariuszy ruchu drogowego na Warmii i Mazurach oraz na drogach dojazdowych do miast i w okolicach cmentarzy pracuje każdego dnia, wspomaganych przez innych policjantów, aby utrzymać porządek i bezpieczeństwo na drogach. Jednak to przede wszystkim kierowcy są odpowiedzialni za swoje bezpieczeństwo, pasażerów i innych użytkowników dróg. Policja będzie skupiać się na eliminowaniu utrudnień w ruchu drogowym poprzez jego upłynnianie, a także na nadzorowaniu głównych dróg w okresie wzmożonego ruchu.