Tragiczne zdarzenie w Warmińsko-Mazurskim: pacjent zmarł po kolizji karetki z powalonym drzewem

We wsi Pozezdrze Kolonia, która leży na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, doszło do dramatycznego zdarzenia, kiedy to pojazd ratownictwa medycznego najechał na drzewo, które zostało powalone przez gwałtowne podmuchy wiatru. Niestety, mężczyzna będący pod opieką ratowników medycznych zmarł. Informacje o tej tragicznej sytuacji przekazał portalowi Interia rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie, starszy kapitan Grzegorz Różański. Na skutek tego zdarzenia droga była na pewien czas nieprzejezdna. Zauważalny był silny wiatr, który szalał w wielu regionach kraju podczas nocy z piątku na sobotę.

W sobotę Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) w Olsztynie zapowiedziała utrudnienia na drodze krajowej numer 63. Wcześnie rano, około godziny 6:30, w miejscowości Pozezdrze Kolonia doszło do kolizji karetki z drzewem, które zostało powalone przez gwałtowny wiatr. Starszy kapitan Grzegorz Różański przekazał również informację, że 90-letni pacjent, który był przewożony karetką pogotowia, zmarł. Nie wiadomo jednak, czy śmierć ta jest bezpośrednio związana z tym zdarzeniem. Jeden z paramedyków został następnie przetransportowany do szpitala.

Oficer dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie poinformował, że od północy straż pożarna reagowała na 21 incydentów związanych z silnym wiatrem na terenie całego regionu. Wszystkie interwencje dotyczyły usuwania z dróg konarów drzew, które blokowały ruch drogowy. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń, a straty materialne nie zostały odnotowane. W sobotę nad ranem warunki atmosferyczne były trudne – silny wiatr i intensywne opady deszczu dawały się we znaki mieszkańcom Warmii i Mazur. Zgodnie z prognozami wydanymi przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, zarówno wiatr, jak i deszcz miały słabnąć w ciągu dnia.