Poranny chaos na drogach Olsztyna w dniu Mikołajek: cztery zdarzenia drogowe

Mikołajki to święto obchodzone z radością przez dzieci, jednak tego dnia ulice Olsztyna były pełne niespodzianek dla kierowców. W tym mroźnym poranku doszło do czterech kolizji, co spowodowało znaczne utrudnienia w ruchu miejskim. Policjanci od samego świtu mieli pełne ręce roboty, obsługując miejsca zdarzeń. Przy tej okazji przypomnieli o znaczeniu przestrzegania przepisów ruchu drogowego i apelowali o szczególną ostrożność za kierownicą.

W środę, 6 grudnia, już od rana dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał informacje o pierwszym zdarzeniu drogowym. Doszło do niego na skrzyżowaniu ulic Pstrowskiego i Wyszyńskiego. Jak wynika z początkowych ustaleń mundurowych, 66-letni kierowca skody nie przestrzegał sygnalizacji świetlnej i nie ustąpił pierwszeństwa osobowej hondzie, co spowodowało kolizję. Jeden ze uczestników tego zdarzenia został hospitalizowany.

Tego samego dnia oficer dyżurny olsztyńskiej Komendy Miejskiej Policji otrzymał kolejne zgłoszenie. Tym razem chodziło o zdarzenie na skrzyżowaniu ul. Iwaszkiewicza i al. Obrońców Tobruku. Według wstępnych informacji, 29-letni kierowca forda nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu seatowi. Na szczęście, badanie alkomatem wykazało, że obaj uczestnicy byli trzeźwi.

W środę funkcjonariusze zostali wezwani także do zdarzenia drogowego przy ulicach Jagiellońskiej i Limanowskiego. Jak się okazało, 53-letni kierowca pojazdu uprzywilejowanego nie zachował odpowiedniej ostrożności co doprowadziło do kolizji z seatem. Na szczęście, nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń, a badanie alkomatem potwierdziło trzeźwość uczestników zdarzenia.

Niedostosowanie się do przepisów ruchu drogowego miało swoje konsekwencje dla sprawcy tego zdarzenia. Otrzymał mandat karny w kwocie 1500 złotych oraz jego konto obciążono 15 punktami karnymi.