Olsztynek: Zakończenie długotrwałej budowy dworca kolejowego

Olsztynek, małe miasteczko w północnej Polsce, od kilku lat jest miejscem istotnej inwestycji infrastrukturalnej. W październiku 2019 roku zawarto umowę na gruntowną przebudowę miejscowego dworca kolejowego, a nie, jak mogło się wydawać, na jego całkowitą budowę od podstaw. Inwestycja ta na początku miała pochłonąć sumę 21 milionów złotych.

Inicjatywa ta od początku miała plan zakończenia prac budowlanych na wiosnę 2021 roku. Jednak spojrzenie na dzisiejszą datę wystarczy, aby dostrzec, że proces ten nie rozwinął się zgodnie z pierwotnym planem.

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami z Olsztyna? Nie zwlekaj i zapisz się na nasz bezpłatny newsletter. Pamiętaj także o przesłaniu go swojej rodzinie i przyjaciołom.

Pierwsza faza prac remontowych i przebudowy przebiegała bez większych problemów, jednak później sytuacja zaczęła się komplikować. Wprowadzenie dworca do rejestru zabytków spowodowało konieczność wprowadzenia pewnych zmian w projekcie. Dzięki temu udało się uratować pewne zabytkowe elementy, takie jak płaskorzeźba rycerza z bitwy pod Grunwaldem, którą planowano początkowo usunąć.