Nidzicka policja skutecznie tropi poszukiwanych: 26-latek i 21-latek zatrzymani

W Nidzicy funkcjonariusze policji osiągnęli znaczny sukces, doprowadzając do zatrzymania kolejnych osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Wśród nich znalazł się 26-letni mężczyzna z gminy Strzegowo, któremu wyznaczono karę 30 dni w areszcie za popełnione wykroczenia. Drugim zatrzymanym był 21-latek z Nidzicy, który otrzymał wyrok półrocznego pozbawienia wolności za działania przeciwko życiu i zdrowiu.

Podczas pełnienia dyżuru w piątkowy wieczór, 1 marca, około godziny 20:00, dyżurny nidzickiej jednostki policyjnej otrzymał informację o nieoświetlonym pojeździe osobowym stojącym na pasie awaryjnym drogi ekspresowej S7. Dostępne na miejscu siły policyjne mogły szybko potwierdzić prawdziwość doniesienia.

Pasażer pozostawionego pojazdu wyjaśnił funkcjonariuszom, że kierowca z powodu braku paliwa musiał zatrzymać się i udać do najbliższej stacji benzynowej. Legitymowanie mężczyzny doprowadziło do odkrycia, że jest on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Działdowie za popełnione wykroczenie. 26-letni mieszkaniec gminy Strzegowo został zatrzymany i przewieziony do zakładu karnego, gdzie odsiedzi wyznaczony mu termin 30 dni.

Na kolejny dzień, 2 marca, około godziny 9:00 rano, patrol policyjny na terenie Nidzicy zlokalizował kolejną osobę poszukiwaną – 21-latka. Mężczyzna był ścigany na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Nidzicy. Mieszkaniec Nidzicy został natychmiast aresztowany i przekazany do zakładu karnego, gdzie odbywa karę pozbawienia wolności przez najbliższe 6 miesięcy za przestępstwo skierowane przeciwko życiu i zdrowiu.