Zatrzymanie i postawienie zarzutów mężczyźnie, który zaatakował nożem pracowników stacji benzynowej w Olsztynie

W Olsztynie na ulicy Lubelskiej doszło do niebezpiecznej sytuacji na jednej ze stacji paliw. Mężczyzna, który zaangażowany był w konfrontację z używaniem noża przeciwko personelowi stacji, został osadzony w areszcie na okres 3 miesięcy.

Wszystko zaczęło się w niedzielne popołudnie 17 marca, dokładnie o godzinie 19:30. W trakcie tankowania służbowego pojazdu na wspomnianej wyżej stacji paliw, funkcjonariusze policji zostali zaalarmowani przez przestraszoną kobietę. Kobieta ostrzegła ich przed wejściem na teren stacji, ponieważ wewnątrz znajdował się mężczyzna uzbrojony w nóż, który groził pracownikom.

Niewiedząca, że ma do czynienia z policjantami kobieta, uświadomiła im sytuację. Funkcjonariusze, którzy byli wtedy poza służbą, niezwłocznie wkroczyli do wnętrza obiektu i skutecznie unieszkodliwili agresora. Na szczęście pomimo dramatycznych okoliczności, żadnemu z obecnych na miejscu nic się nie stało.

Agresorem okazał się 32-letni mężczyzna. Po zatrzymaniu został osadzony w areszcie, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące kierowania gróźb karalnych. W rezultacie następne 3 miesiące będzie spędzać za kratami.