Kajakowy rajd charytatywny organizowany przez Kolektyw Otwartych Serc na rzecz małej Lilii

Na najbliższą sobotę, 15 czerwca, Kolektyw Otwartych Serc planuje działanie mające na celu zebranie funduszy dla małej dziewczynki o imieniu Lilia – spływ kajakowy. Jest to kolejne przedsięwzięcie charytatywne zorganizowane przez ten kolektyw.

Lilia jest młodą pacjentką, która została przyjęta do szpitala z kwasicą ketonową i stężeniem cukru w krwi wielokrotnie przekraczającym normę, co doprowadziło do diagnozy – cukrzyca typu 1. Z aktywnego dziecka, które wcześniej cieszyło się dobrym zdrowiem, stała się osobą wymagającą całodobowej opieki rodziców. Prócz tego, dziewczynka choruje na atopowe zapalenie skóry oraz autoimmunologiczne zapalenie tarczycy.

Aktualnie stosowana metoda leczenia Lilii to pompa do insuliny. Jednak po kilku latach użycia okazało się, że urządzenie jest przestarzałe i nie wystarcza do utrzymania prawidłowego poziomu glukozy we krwi. Matka dziecka, Karolina, wyraża ogromną troskę związaną z ciągłą koniecznością monitorowania poziomu cukru i dostarczania odpowiednich dawek insuliny, co często oznacza bezsenne noce i niekończącą się czujność.

Rodzina Lilii stara się zgromadzić fundusze na zakup nowoczesnej pompy insulinowej, która dzięki tzw. pętli umożliwi automatyczne podawanie insuliny, co będzie miało przełożenie na stabilizację poziomu cukru we krwi.

Pragnąc wesprzeć małą Lilię, Kolektyw Otwartych Serc organizuje w najbliższą sobotę charytatywny spływ kajakowy, noszący nazwę „Płyniemy dla Lilii”. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11 od Browaru Warmia, a zakończy przy Elektrowni Wodnej „Łyna”. Szacowany czas trwania wydarzenia to 1,5 do 2 godziny. Spływ kajakowy zakończy wspólne grillowanie.