Co stanie się z Uranią?

Urania to Hala Widowiskowo-Sportowa, która wymaga rozbudowy oraz renowacji. Właśnie z tego względu olsztyński magistrat starał się o dofinansowanie w wysokości 131 milionów złotych. Prezentowana hala istnieje już od 1978 roku, czyli ma już przeszło 42 lata. Taki wiek oraz regularne używanie sprawia, ze konieczne jest wykonanie porządnego remontu. Na każdym kroku widać po niej ślady użytkowania, dlatego coraz mniej osób chce się z niej korzystać. Wygląda ona nieatrakcyjnie, dlatego należy tchnąć w nią nowego ducha. Uzyskanie dofinansowania umożliwi wykonanie modernizacji oraz dobudowę lodowiska, które znajdzie się na dworze. W planach mowa też o parkingu podziemnym oraz małej architekturze.

Kiedy prace renowacyjne dobiegną końca na hali pomieści się około 4 000 osób. Z obiektu korzystać będą mogły również osoby niepełnosprawne. Urania to miejsce idealne do zorganizowania różnorodnych wydarzeń o charakterze kulturalnym oraz sportowym, jednakże wymaga się poważnych zmian w jej wyglądzie. Modernizacja powinna większych atrakcyjność tego miejsca zarówno dla mieszkańców, jak i dla wszystkich, którzy są w Olsztynie przypadkiem.

Wynegocjować pieniądze na remont Uranii już się udało, dalsze kroki polegają na złożeniu odpowiedniego wniosku. Nieco później nastąpi ogłoszenie przetargu. Rozpoczęcie prac ma nastąpić w drugim kwartale 2012 roku, a hala powinna być gotowa pod koniec 2023 roku.