Kto w tym roku otrzyma „Nagrodę Czytelniczą” Wawrzyn?

Już tylko przez kolejne 7 dni można oddawać głosy, które wyłonią zwycięzcę „Nagrody Czytelnika” Wawrzyn za rok 2019. Ta prestiżowa nagroda przyznana zostanie już 16 raz. Nagrodę otrzyma książka, która wykazuje biograficzny, tematyczny bądź twórczy związek z regionem Warmii i Mazur. Takie zasady przedstawili organizatorzy konkursu. Wszyscy kandydaci mają szansę, a za ich zgłoszenia odpowiadają dziennikarze i wydawcy, księgarze, bibliotekarze, instytucje kultury oraz czytelnicy.

W tym roku nominację otrzymały następujące książki: „Początek, koniec, hot-dogi” Kacpra Kotulaka, „Gigusie” Jakuba Michalczeni oraz „Nóż w plecy, czyli wspomnienia muzykantów” Bogdana Pniewskiego. Ostatnie dwie pozycje to „Moje Crow River” Stanisława Raginiaka oraz „W uchu pamięci” Andrzeja Zubkowicza.

Głosowanie kończy się w dniu 18 października i czytelnicy decydują o osobnych zwycięzcach niż organizatorzy konkursu. Laureatów Wawrzynu oraz Wawrzynu Czytelników  poznamy na przełomie października i listopada tego roku. Wydarzenie to zaplanowano w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie. Mieści się ona przy ulicy 1 Maja. W związku z ograniczoną ilością miejsc, transmisję będzie można zobaczyć na Facebooku.