Powstaje nowy łącznik w ramach modernizacji infrastruktury tramwajowej w Olsztynie

Od początku lipca trwają intensywne prace nad modernizacją infrastruktury tramwajowej w Olsztynie. W początkowym etapie inwestycji powstanie łącznik pomiędzy drogami, które zlokalizowane są przy ul. Krasickiego.

Ruszyły prace nad modernizacją infrastruktury tramwajowej

W czerwcu 2021 roku podpisano umowę z konsorcjum firm Polimex Infrastruktura-Trakcja-Polimex Mostostal. Po dopełnieniu wszelkich formalności oraz uzyskaniu odpowiednich dokumentów, wykonawcy mogli przejść do działań w terenie. W ten sposób już 1 lipca rozpoczęto prace związane z budową łącznika dróg, które zlokalizowane są za hipermarketem przy ul. Krasickiego w Olsztynie.

Celem łącznika, a więc nowej drogi jest połączenie ulicy Szymborskiej z mniejszymi uliczkami, które przebiegają w okolicy. Jak wiadomo ulica Szymborska pozwala dojechać na obwodnicę miasta, więc łącznik na pewno usprawni ruch drogowy podczas realizacji prac drogowych, a także po ich zakończeniu. Oficjalnie budowa łącznika ma ukończyć się 28 lipca. Następnie rozpocząć mają się prace związane z pętlą w Pieczewie, a także w obrębie ulic Krasickiego oraz Wilczyńskiego.