Stomil Olsztyn remisuje w czwartym sparingu przedsezonowym

W środę 21 lipca do Olsztyna przyjechała III-ligowa drużyna Bałtyku Gdynia. Mecz sparingowy, który odbył się w ramach prowadzonych przygotować przedsezonowych zakończył się wynikiem 2:2. Dla miejscowego zespołu bramki zdobyli Łukasz Moneta oraz Patryk Zych.

Przedsezonowe spotkania Stomilu Olsztyn

Środowy sparing był dla zespołu z Olsztyna już czwartym w ostatnim czasie. Wcześniej miejscowa drużyna przegrała z Lechią Gdańsk (0:2) oraz z Chojniczanką Chojnicę (1:3). Oba spotkania odbyły się na wyjeździe. Z kolei w trzecim sparingu Stomil podejmował u siebie zespół GKS Wikielec. Ten mecz udało się wygrać 3:1.

Stomil Olsztyn 2:2 Bałtyk Gdynia

Spodziewano się, że spotkanie z gdyńską drużyną będzie przebiegać pod dyktando gospodarzy. Początkowo tak właśnie było. Przez całą pierwszą połowę zawodnicy Stomilu starali się aktywnie rozgrywać piłkę i napierać na bramkę rywali. W tej części gry padła jednak tylko jedna bramka, której autorem był Łukasz Moneta.

Druga połowa wyglądała już nieco inaczej. Goście zaczęli tworzyć sytuacje podbramkowe i udało im się wyrównać stan spotkania po rzucie karnym. Stomil do samego końca starał się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. I prawie się to udało, gdy w 88. minucie spotkania Patryk Zych zdobył bramkę dla miejscowych. Niestety, ale radość po golu nie trwała zbyt długo. Gościom udało się zdobyć bramkę wyrównującą stan gry na 2:2 w niemal ostatniej akcji meczu.