Napad na sklep w Olsztynie

Do jednego z olsztyńskich sklepów wtargnął 39-letni napastnik, który zażądał od kasjerki alkoholu oraz pieniędzy. Mężczyźnie udało się uzyskać swoje żądania, jednak tuż po chwili dzięki sprawnej akcji funkcjonariuszy mężczyzna został zatrzymany.

Pracownicy sklepu sprawnie i odpowiednio zareagowali

Całe zajście miało miejsce w sobotę 31 lipca w jednym z olsztyńskich sklepów. To właśnie wtedy w pewnym momencie do sklepu na terenie Olsztyna wtargnął 39-letni mężczyzna, żądając od kasjerki alkoholu, a także pieniędzy z kasy fiskalnej. W momencie wtargnięcia napastnika na obiekt sklepu, kierownikowi placówki udało się wyprowadzić klientów z budynku, z kolei obsługa zainterweniowała wzywając policjantów.

Mężczyzna opuścił sklep wraz z butelką alkoholu, napojem oraz gotówką w wysokości 1200 zł. Na szczęście policjanci zareagowali natychmiastowo i pojawili się na miejscu o czasie. Zatrzymali 39-letniego mieszkańca Olsztyna podczas picia alkoholu, a następnie przewieźli do aresztu. Sąd wydał już decyzję o umieszczeniu napastnika w areszcie na kolejne 3 miesiące. Za dokonanie rozboju przy użyciu noża, mężczyzna może spędzić w więzieniu nawet 15 lat.