Nieodpowiedzialne zachowanie 65-letniego kierowcy busa, które doprowadziło do wypadku

Skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem wykazał się 65-letni kierowca busa, który wiózł pracowników. Podczas jazdy zaczął on wyprzedzać ciągnik rolniczy na podwójnej ciągłej. Oprócz tego nieopodal znajdowało się przejście dla pieszych oraz skrzyżowanie. Kierowca za swoje zachowanie stracił prawo jazdy.

Wyprzedzanie ciągnika skończyło się wypadkiem

Całe zdarzenie miało miejsce 9 sierpnia w poniedziałek na trasie Waplewo-Olsztynek. To właśnie tam kierowca busa postanowił rozpocząć manewr wyprzedzania ciągnika rolniczego, który dodatkowo ciągnął przyczepy. Co więcej, w busie znajdowali się pracownicy pobliskiej firmy logistycznej. Wyprzedzanie skończyło się w ten sposób, że chcąc powrócić na swój pas, kierowca busa zajechał drogę kierowcy ciągnika rolniczego. Z tego powodu traktor wywrócił się i wylądował w rowie, a bus zatrzymał się na nasypie wiaduktu.

Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia

Na miejscu od razu pojawiły się odpowiednie służby. Policjanci przebadali obydwu kierowców alkomatem. Obydwaj nie znajdowali się pod wpływem alkoholu. Obecnie wciąż trwa postępowanie mające wyjaśnić dokładne okoliczności zajścia na drodze w Olsztynie. Na szczęście w wyniku tego nieprzyjemnego zdarzenia drogowego nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Kierowca busa, który doprowadził do całego zajścia stracił uprawnienia do kierowania pojazdami.