Kłótnia oraz podpalenie przyczepy. Zarzuty usiłowania zabójstwa dla mężczyzny

Do nietypowego zdarzenia doszło nieopodal ulicy Poprzecznej w Olsztynie. Służby ratunkowe musiały interweniować podczas pożaru przyczepy kempingowej. Okazało się, że podpalił ją 50-letni mężczyzna, który chwilę wcześniej pokłócił się z 33-letnią kobietą. W przyczepie podczas wzniecenia ognia znajdowała się niczego nieświadoma kobieta. Mężczyźnie postawiono zarzut usiłowania zabójstwa.

Podpalenie przyczepy kempingowej z kobietą w środku

Mężczyzna, który dopuścił się czynu podpalenia przyczepy kempingowej z całą pewnością wiedział co robił. Pożar wybuchł dokładnie w miejscu, gdzie znajdowały się drzwi pojazdu. Stąd też kobieta znajdująca się w środku przyczepy miała problem z wydostaniem się z niej. Na szczęście na całe zdarzenie odpowiednio zareagowali świadkowie. Od razu wyważyli oni drzwi z zajmującej się ogniem przyczepy, a następnie wyciągnęli i odprowadzili kobietę do bezpiecznego miejsca. Z kolei inni świadkowie zatrzymali sprawcę podpalenia, który zdołał odejść na pobliski przystanek.

Na miejscu od razu pojawiły się służby ratunkowe. Policjanci schwytali 50-letniego podpalacza, którego przebadali również alkomatem. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu i został przesłuchany dopiero po wytrzeźwieniu. Obecnie przebywa on w areszcie tymczasowym, a za całe zajście grozi mu nawet do 25 lat więzienia.

Przyczepa kempingowa doszczętnie się spaliła

Wskutek podpalenia przyczepy kempingowej, uległa ona całkowitemu spaleniu. Co więcej, nieopodal znajdował się także budynek mieszkalny. On również uległ zniszczeniu, a konkretnej podczas pożaru przyczepy ucierpiała elewacja budynku. Dodajmy, że w momencie pożaru w pobliskim obiekcie mieszkalnym znajdowało się kilkanaście osób. W akcji brały udział kilka zastępów straży pożarnej, a także pogotowie ratunkowe oraz policja.