Prezes Sądu Rejonowego zdecydował, że sędzia Paweł Juszczyszyn wróci do pracy

Od dłuższego czasu środowisko sędziowskie w Polsce żyje sprawą Pawła Juszczyszyna. W ostatnim czasie Prezes olsztyńskiego Sądu Rejonowego Maciej Nawacki zajmował się zarządzeniem wiceprezesa Krzysztofa Kryfielskiego, jakoby Paweł Juszczyszyn miał wrócić do pracy. Tak jak się wszyscy spodziewali, sędzia niedługo wróci do pełnienia obowiązków zawodowych.

Zawieszenie sędziego Pawła Juszczyszyna

Przypomnijmy, że teraz sędzia Paweł Juszczyszyn miał około dwuletnią przerwę w orzekaniu. Wszystko za sprawą zawieszenia, które wydano właśnie około dwa lata temu. Teraz w Sądzie Rejonowym w Olsztynie skończyła się kadencja prezesa Macieja Nawackiego, a mimo to nie pojawiła się żadna nowa nominacja.

Sędzia Paweł Juszczyszyn zaznacza, że tym razem zwyciężyło prawo. Mówi on, że teraz w końcu może wrócić do służby i wrócić do orzekania. Być może jeszcze dziś, 20 grudnia 2021 roku, sędzia Paweł Juszczyszyn ponownie uzyska wgląd do teleinformatycznego systemy sądu i będzie mógł ponownie objąć obowiązki należące do sędziego.

Tak naprawdę sprawa na ten moment wydaje się jeszcze rozwojowa i z pewnością będzie szeroko komentowana w największych mediach w Polsce.