Starsza pani z Olsztyna oszukana znaną metodą na kwotę 23 tysięcy złotych

Aż 23 tysiące złotych straciła seniorka z Olsztyna, która padła ofiarą oszustów. Do zdarzenia z udziałem starszej kobiety w wieku 77 lat doszło w poniedziałek, dnia 9 maja. Właśnie tego dnia funkcjonariusze z Olsztyna otrzymali zawiadomienie o popełnionym oszustwie. Okazało się, że starsza kobieta dała się podejść metodą na wnuczka. W wyniku tego incydentu straciła ona 23 tysiące złotych.

Otrzymała telefon od osoby, która podawała się za wnuczkę

Seniorka została oszukana na początku tygodnia, kiedy to po południu otrzymała telefon od osoby, która podawała się za jej wnuczkę. Przez telefon oszustka zaczęła mówić, że jej syn w niewyjaśnionych okolicznościach dopuścił się potrącenia innej osoby na drodze. Co więcej, osoba potrącona miała umrzeć. To powodowało, że wobec syna oszustki zostaną wyciągnięte konsekwencje prawne. Jedynym sposobem na uniknięcie kary miało być podarowanie kwoty w wysokości 100 tysięcy złotych. Miała to być po prostu kaucja.

Seniorka niestety dała się podejść i uwierzyła w całą tą zmyśloną sytuację. Z tego względu postanowiła przekazać wszystkie swoje oszczędności, które trzymała w domu. Łącznie było to aż 23 tysiące złotych. Starsza kobieta wyrzuciła pieniądze przez okno. Pieniądze w wysokości 23 tysięcy złotych zostały spakowane przez 77-latkę w torbę i następnie wyrzucone przez okno.

Starsza kobieta zorientowała się, że została oszukana

W pewnym momencie starsza kobieta zaczęła jednak się domyślać, że coś tutaj jest nie tak. Stąd też zorientowała się, że została oszukana i jej oszczędności trafiły w niepowołane ręce. Seniorka postanowiła więc zgłosić się na policję w Olsztynie.

Policjanci z całego kraju apelują, aby w jakiegokolwiek tego typu sytuacjach zachować rozsądek i pełną świadomość. Przede wszystkim należy pamiętać, że policja nigdy nie dzwoni do obywateli z powodu prowadzonych działań. Co więcej, policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy.