Z kolejną wizytą w Muzeum Dom ”Gazety Olsztyńskiej”

Już wcześniej na naszej stronie regionalnej zamieszczaliśmy opisy licznych atrakcji turystycznych z Olsztyna. Mnogość takich wpisów sprawia, że w tak pięknym mieście, jakim jest Olsztyn, turystom nuda z pewnością nie grozi. Spacery po tutejszej starówce mogą się okazać jedyną w swoim rodzaju lekcją historii oraz przygodą, która na długo zapisze się w pamięci każdego zwiedzającego.

Zwiedzanie olsztyńskiego Muzeum

Coraz częściej turyści decydują się na wizytę w Olsztynie. Na pewno przyciągają ich tutaj piękne obiekty i atrakcje turystycznej, jednak również i tutejsze Muzeum jest warte uwagi. Na tych, którzy chcą poszerzać swą wiedzę na temat Warmii i Mazur, czekają ciekawe placówki muzealne. Jedną z tych ciekawszych jest Dom „Gazety Olsztyńskiej”. Co warto wiedzieć o tej atrakcji?

Ta filia Muzeum Warmii Mazur jest ciekawym punktem w programie historycznej wycieczki po Olsztynie. Placówka ta istnieje od 1992 roku, a jej dumą są nie tylko ciekawe zbiory, ale i siedziba. Dom „Gazety Olsztyńskiej” mieści się bowiem w zrekonstruowanym budynku, w którym w latach 1920–1939 mieściła się redakcja „Gazety Olsztyńskiej” – jedynej polskiej gazety na Warmii, która po raz pierwszy ukazała się w 1886 roku.

Muzeum Dom ”Gazety Olsztyńskiej” dziś

Dziś mieści się tu regionalne muzeum, które przypomina o losach Warmii i Mazur, a jednocześnie – w ciekawy sposób przedstawia dzieje drukarstwa. Nie brak tu również pamiątek związanych z rodziną Pieniężnych – właścicielami wydawnictwa „Gazety Olsztyńskiej”. Całość robi ogromne wrażenie i sprawia, że każdy z nas może w ciekawy sposób poszerzyć swą wiedzę na temat historii tej części kraju.