Groźna sytuacja z udziałem nożownika w Olsztynie

Do bardzo niebezpiecznego zdarzenia z udziałem dwóch mężczyzn doszło w piątek, dnia 27 maja, w Barczewie. Młody mężczyzna z niewyjaśnionych dotąd przyczyn został dźgnięty nożem przez 38-latka. Starszy z mężczyzn wyprowadził w kierunku młodszego kilka ciosów, które mocno go raniły.

Atak nożem w Barczewie

Zdarzenie z udziałem 38-latka i 18-latka miało miejsce mniej więcej o godzinie 14:30 naprzeciwko podstawowej szkoły. Starszy z mężczyzn po zadaniu ciosów nożem od razu zbiegł z miejsca zdarzenia. Policja oczywiście od razu przybyła na miejsce i zaczęła prowadzić czynności wyjaśniające. W tym celu zabezpieczono m.in. miejscowy monitoring, a także od razu sporządzono rysopis sprawcy. Wizerunek sprawcy od razu trafił do pobliskich funkcjonariuszy, którzy rozpoczęli poszukiwania.

Na znalezienie sprawcy nie trzeba było długo czekać. Został on zauważony w lesie niedaleko miejsca zdarzenia. Wtedy też ustalono, że sprawcą całego zdarzenia jest 38-letni mężczyzna z Olsztyna. Podczas zatrzymania sprawca nie był pod wpływem alkoholu. Jednak na pytania funkcjonariuszy o swoje zachowanie tak naprawdę nie był w stanie sensownie odpowiedzieć. Mężczyzna przyznał się jednak, że to właśnie on zaatakował i ugodził kilkoma ciosami nożem 18-latka.

Sprawcy grożą nawet 3 lata więzienia

Policja wciąż pracuje nad rozwikłaniem dokładnych okoliczności tego zdarzenia. Na ten moment wiadomo tyle, że obaj mężczyźni najprawdopodobniej wspólnie podróżowali tuż przed całym zajściem. Poruszali się oni trasą z Olsztyna do Barczewa. Co więcej, mieli oni także wymienić kilka zdań między sobą tuż przed całą tą sytuacją. Mężczyzna, który dopuścił się ataku nożem został już zatrzymany i przesłuchany. Obecnie wiszą nad nim zarzuty dotyczące poważnego i ciężkiego uszkodzenia ciała. Za popełnione czyny mężczyźnie grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.