Uczciwy znalazca koperty ze znaczną sumą pieniędzy – otrzymał znaleźne

W ostatnich dniach do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zgłosił się 63-letni mieszkaniec Olsztyna. Otóż mężczyzna pewnego dnia pod swoim domem znalazł kopertę wypchaną pieniędzmi. Od razu zgłosił się on na policję i zawiadomił o znalezieniu koperty z pieniędzmi. Znalezienie osób, do których należały środki finansowe nie było trudne, bowiem na kopercie znajdowały się dane w postaci imienia i nazwiska, a także adresu zamieszkania.

63-latek znalazł pieniądze i zgłosił się na Policję

Uczciwy znalazca nie miał ani chwili zawahania, aby znalezione pieniądze zwrócić na właścicielom. Z tego względu udał się on na Komendę Miejską Policji w Olsztynie. Tam funkcjonariusze przeliczyli pieniądze i okazało się, że w kopercie znajdowało się 33 tysiące 240 złotych. Funkcjonariusze mając dane adresowe, które były napisane na kopercie, od razu udali się pod wskazany adres. Na miejscu zastali małżeństwo, które bardzo uszczęśliwiło się, gdy mogli odzyskać swoje oszczędności.

Nagroda w postaci znaleźnego dla 63-letniego mężczyzny

Okazało się, że koperta z pieniędzmi najpewniej została przypadkowo wyrzucona w momencie, gdy wynosili oni nieużywane rzeczy ze swojego mieszkania. I właśnie wtedy mogła gdzieś ugrzęznąć tam koperta z gotówką. Małżeństwo przeliczyło posiadane w domu oszczędności i rzeczywiście zauważyli, że brakuje im pewnej kwoty. Na szczęście odzyskali ją, ponieważ uczciwy znalazca zgłosił się na Policję. Warto dodać, że 63-latek, który znalazł kopertę z pieniędzmi i zawiadomił o całej sprawę policję, również może się cieszyć. Otóż otrzymał on za swoją uczciwą postawę nagrodę w postaci znaleźnego.