Potężna burza przeszła nad Olsztynem

Ulewny deszcz i burza, a także bardzo porywisty wiatr wyrządziły w ostatnich dniach sporo uszkodzeń i strat na terenie miasta Olsztyn. Niesprzyjające warunki pogodowe, które wystąpiły w poniedziałek spowodowały prawdziwy paraliż miejskiej komunikacji, a także liczne straty materialne wśród mieszkańców. Pracownicy straży pożarnej mieli tego dnia naprawdę sporo pracy.

Intensywne opady deszczu, burze i porywisty wiatr

Pierwsze zgłoszenia o szkodach wyrządzonych przez niesprzyjające warunki atmosferyczne zostały odebrane przez olsztyńskiego dyżurnego RCB już po godzinie 12:00. Wtedy przyszły informacje o powalonych drzewach, które stwarzają zagrożenie na ulicy Erdmanowej, a także przy ulicy Reymonta, gdzie powalone drzewo zatrzymało się dopiero na samochodzie. Oprócz tego strażacy zostali wezwani do licznych przypadków, gdy mieszkańcom zostały zalane piwnice. Byli oni potrzebni do odpompowywania wody z zalanych pomieszczeń.

Zapchane studzienki w mieście

Sporo problemów ulewne deszcze wyrządziły także w innych częściach miasta. Woda z powodu zalanych studzienek przelewała się m.in. na ulicy Wojska Polskiego, Dworcowej, Lubelskiej ,Sybiraków, Partyzantów, czy też Krasickiego i Zientary-Malewskiej. Kierowcy po przejściu ulewnych deszczów zgłaszali także problemy z wodą, które występowały na rondzie przy ulicach Barcza i Krasickiego, a także przy ulicy Leonharda. Z powodu trudnych i niesprzyjających warunków atmosferycznych w mieście zaczęły tworzyć się także liczne korki, a ponadto występowały problemy z poprawnym działaniem świetlnej sygnalizacji. To oczywiście mnożyło problemy w ruchu drogowym, przez co kierowcy musieli zmagać się z korkami na drogach.

W artykule na www.zachodniopomorski.pl możemy dowiedzieć się, że gradobicie i niesprzyjające warunki atmosferycznej występowały ostatnimi dniami również w Koszalinie.