W Olsztynie powstał nowy mural „Mazurski Dziedziniec”

Przechadzając się po Olsztynie można zauważyć kolejny nowy mural w mieście. Mowa o muralu „Mazurski Dziedziniec”, który mógł powstać poprzez dofinansowanie z projektu Budżetu Obywatelskiego w Olsztynie. Nowy mural liczy aż prawie 130 metrów kwadratowych. Osoby z KolorArt na realizację projektu muralu potrzebowali pięć dni, podczas których pracowali po około 11 godzin. Teraz mural można podziwiać już na budynku, gdyż został on oficjalnie skończony.

KolorArt zajęło się realizacją nowego muralu w Olsztynie

Za realizację nowego muralu w Olsztynie odpowiada KolarArt. Osoby związane z KolarArt mają ogromne doświadczenie w tego typu pracach. Dzięki temu realizacja całego muralu, który zajmuje aż prawie 130 metrów kwadratowych przebiegła dość sprawnie. Wystarczyło pięć dni pracy po około 11 godzin, aby mural już zachwycał przechodniów. A realizacja tego muralu naprawdę nie była łatwa, gdyż do jego namalowania zostało użytych aż 180 odcieni praktycznie wszystkich dostępnych kolorów.

Do wykonania muralu zostały wykorzystane specjalne spraye oraz emulsje fasadowe

Oczywiście mural został namalowany za pomocą specjalnych emulsji fasadowych oraz sprayów, które nadają się do tego typu projektów. Dzięki temu będzie on odporny na działanie warunków atmosferycznych i będzie zachwycał mieszkańców i turystów swoim wyjątkowym wyglądem. Podobno mural będzie wyglądał identycznie przez najbliższe 5 lat i dopiero po tym czasie będą widoczne pierwsze oznaki jego wyblaknięcia. Warto raz jeszcze dodać, że wykonanie tego nowego muralu w Olsztynie było możliwe dzięki temu, że inwestycja ta wygrała poprzedni projekt już numer 66. Budżetu Obywatelskiego w Olsztynie.