Możliwe zmiany w Olsztyńskich Zakładach Graficznych OZGraf

Coraz częściej mówi się o tym, że planowane jest wyburzenie olsztyńskiego budynku OZGraf. Okazuje się jednak, że wyburzenie obecnej siedziby nie będzie związane z zamknięciem zakładów, lecz po prostu przeprowadzką w inne miejsce. Podobno OZGraf ma mieć nową siedzibę znajdującą się pod Olsztynem, a nie w samym mieście. Ponadto w miejscu obecnych Zakładów Graficznych OZGraf ma powstać zupełnie coś nowego. O czym mowa? Mowa o osiedlu mieszkaniowym.

Plany wybudowania osiedla mieszkaniowego na miejscu obecnych obiektów należących do OZGraf

Obecnie budynek należący do Olsztyńskich Zakładów Graficznych znajduje się w samym centrum miasta. Jest to miejsce bardzo atrakcyjne pod wieloma kątami. Nic więc dziwnego, że bez problemu będzie można zagospodarować tereny, które zwolnią się po przeniesieniu się OZGraf do innej lokalizacji. Stąd też mówi się o tym, że w tym miejscu będą miały powstać mieszkania, a dokładniej nawet całe osiedle mieszkaniowe.

OZGraf potrzebuje nowoczesnych budynków i lepszej lokalizacji

Podjęcie decyzji co do wyburzenia obecnego obiektu OZGraf związane jest przede wszystkim z tym, że firma potrzebuje nowocześniejszych budynków. Obecne obiekty są ciężkie do przystosowania do wymaganych standardów w tej branży. Produkcja nowoczesna wygląda obecnie całkiem inaczej niż kiedyś, a to wymusza zmiany związane z rozwojem.

Nawet lokalizacja firmy nie jest obecnie dogodna. Oczywiście, miejsce jest wspaniałe pod kątem tego, że znajduje się w centrum Olsztyna, a punkt jest atrakcyjny dla klientów. Jednak taka lokalizacja jest problemem dla kierowców tirów, którzy przyjeżdżają do firmy. Po prostu w wielu miejscach znajdują się ograniczenia, a same tiry nie są czymś, co jest mile widziane w całym otoczeniu centrum miasta. Co więcej, sam obecny biurowiec należący do OZGraf jest również nieekonomiczny. Mowa tutaj o wysokich kosztach ocieplania oraz ogrzewania, co wraz z ostatnimi podwyżkami staje się coraz bardziej problematyczne.