Seniorka z Olsztyna padła ofiarą oszustów

W ostatnim czasie swoje oszczędności straciła seniorka z Olsztyna, która padła ofiarą oszustów. Kobieta w wieku 93 lat niestety dała się oszukać przestępcom, którzy oszukali ją za wykorzystaniem znanej metody. Pewnego dnia kobieta odebrała w domu swój telefon stacjonarny, a następnie dowiedziała się, że jej córka potrąciła śmiertelnie inną osobę na pasach. To oczywiście było zmyślone wydarzenie tylko po to, aby wyłudzić od starszej kobiety pieniądze na poczet tzw. kaucji.

93-latka oszukana przez oszustów

Tym razem ofiarą oszustów padła 93-letnia kobieta z Olsztyna. Odbierając swój stacjonarny telefon usłyszała ona, że jej córka znajduje się w niebezpieczeństwie po tym, gdy potrąciła na pasach inną osobę. W wyniku tego kobieta miała zapłacić kaucję, aby sprawa została rozwiązana. Z tego powodu starsza kobieta zgromadziła swoje oszczędności, a nawet zapożyczyła się u sąsiadki tylko po to, aby o umówionej godzinie przekazać zgromadzone środki jednemu z mężczyzn, który miał być znajomym córki kobiety i miał odebrać pieniądze. Sytuacja ta bardzo mocno przypomina inne oszustwa, które na łamach swojego portalu opisywali redaktorzy strony uwaga.pl.

Nieznany mężczyzna przyszedł do seniorki i odebrał zebrane przez nią pieniądze

Tak rzeczywiście się stało. W pewnym momencie w domu seniorki zjawił się mężczyzna, który odebrał pieniądze. Jednak chwilę potem seniorka zorientowała się wraz z córką, że doszło do oszustwa. Córka wyjaśniła matce, że żaden wypadek w ogóle nie miał miejsce, a cała ta sytuacja była po prostu oszustwem i wyłudzeniem pieniędzy. Od razu policja została zaalarmowana o całym zdarzeniu. Niestety, ale do tej pory nie udało się schwytać sprawców. Oczywiście policja stara się zebrać wszystkie najważniejsze informacje w tej sprawie i wyjaśnić to zdarzenie.