Trzynastolatka za kierownicą samochodu – uszkodziła dwa inne pojazdy podczas parkowania

Do niecodziennego zdarzenia doszło w olsztyńskim Zatorze. Otóż trzynastoletnia dziewczyna próbowała zaparkować samochód osobowy, który formalnie należał do jej ojca. Jednak cały manewr nie zakończył się zbyt pomyślnie. Podczas tej próby parkowania trzynastolatka uderzyła i uszkodziła dwa inne pojazdy, a ponadto uszkodziła także parkingowy słupek. Teraz sprawą zajmie się sąd rodzinny, a trzynastolatka będzie musiała złożyć wyjaśnienia.

Trzynastolatka próbowała zaparkować samochód ojca

Policja o całym incydencie, który miał miejsca w olsztyńskim Zatorze zgłoszenie otrzymała w niedzielę w godzinach wieczornych. Patrol, który przybył na miejsce zorientował się, że za kierownicą samochodu podczas próby parkowania zasiadała trzynastolatka. W wyniku tego uszkodziła ona dwa inne samochody zaparkowane prawidłowo na parkingu, a także uszkodziła parkingowy słupek, który zabezpieczał teren chodnika przed parkowaniem.

Funkcjonariusze ustalili dodatkowo, że auto, którym trzynastolatka wykonywała manewr należał do jej ojca. Prawdopodobnie dziewczyna nie jeździła samochodem po mieście, a jedynie wsiadła za kółko, aby zaparkować pojazd na parkingu. Co teraz będzie jej dokładniej grozić? Tych informacji warto poszukać na portalu InfoDrogowe.pl.