Olsztyn szuka oszczędności. Iluminacje zostaną wyłączone

W Olsztynie od dłuższego czasu funkcjonują miejskie iluminacje świetlne. Nadają one na pewno nietypowego klimatu i atmosfery w całym mieście. Teraz jednak z powodu zbyt wysokich cen prądu, a także wciąż rosnącej inflacji, rządzący postanowili wyłączyć iluminacje w mieście.

Oświetlenie w Olsztynie zostanie zgaszone

Do tej pory w kilku miejscach miasta Olsztyn znajdowało się specjalne oświetlenie, które podświetlało specjalne obiekty miasta. Mowa tutaj m.in. o zabytkowych obiektach. Teraz jednak od ostatniego piątku oświetlenie przestało funkcjonować. To za sprawą decyzji rządzących miastem, którzy postanowili szukać oszczędności z powodu wysokiej inflacji oraz coraz wyższych cen prądu.

Jakie iluminacje zostały wyłączone w Olsztynie?

Do tej pory w Olsztynie w specjalny sposób oświetlone były takie obiekty jak miejski ratusz, bazylika św. Jakuba, Wysoka Brama, kościół św. Jakuba i św. Józefa, a także kościół Najświętszej Maryi Królowej Polski i Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Oświetlane nie są już także I Liceum Ogólnokształcące, a także dawna wieża ciśnień, na której terenie znajduje się Astronomiczne Obserwatorium.

Na taki krok zdecydowali się nie tylko osoby rządzące miastem Olsztyn, ale także rządzący innymi miastami w Polsce. Wszyscy doskonale zdają sobie sprawę, że kryzys energetyczny i finansowy wśród wielu samorządów powoduje, że należy szukać oszczędności.