W Olsztynie z powodu problemów z energią może zostać wprowadzona nauka zdalna

Wysokie ceny prądu oraz zapowiadane jeszcze większe podwyżki cen prądu i surowców sprawiają, że rządzący Olsztynem przestrzegają o możliwym powrocie nauki zdalnej. Na ten moment są to jednak oczywiście założenia i przygotowywanie potencjalnych planów na okres zimowy.

Nowe rozporządzenie Ministerstwa Edukacji

Ministerstwo Edukacji w ostatnim rozporządzeniu umożliwiło prowadzić zajęcia zdalne nie tylko w przypadku problemów, które miały miejsce w ostatnich latach. Teraz zajęcia zdalne można wprowadzić również w momencie, gdyby na zewnątrz panowała zbyt niska temperatura i w salach szkolnych temperatura spadłaby zbyt nisko.

Oczywiście metody oszczędzania energii elektrycznej przydadzą się nam wszystkim w nadchodzących trudnych czasach. Warto więc zapoznać się z artykułem o sposobach oszczędzania energii na portalu www.morning.pl. Dzięki temu być może i nam uda się przetrwać ten trudny okres bez zbytniego nadwyrężania budżetu domowego.

Nauka zdalna wróci do olsztyńskich szkół?

Na ten moment wiadomo, że prezydent Olsztyna poprosił dyrektorów lokalnych szkół o sporządzenie specjalnego programu oszczędzania energii. Gdyby ceny energii poszybowały zbyt wysoko, to nauka zdalna jest jak najbardziej możliwa. Wszystko z powodu tego, że miasto mogłoby nie być w stanie udźwignąć tak wysokich cen energii. Jednostki szkolne mają opracować specjalny program oszczędzania energii do 16 września. Dodajmy, że obecnie cena prądu jest sześciokrotnie wyższa niż w ubiegłym roku.