Nadchodzi świąteczny czas w Olsztynie – coraz więcej świątecznych elementów

Choć pogoda jest niepewna i śnieg nie utrzymuje się zbyt długo, coraz bardziej odczuwalny jest świąteczny klimat. Rozbłysk światełek na choince rozpoczyna nieoficjalne odliczanie do Bożego Narodzenia. Zgodnie z tradycją, na placu przed ratuszem kilka dni temu stanęła choinka, która została potem ozdobiona tradycyjnymi bombkami i światełkami. Jak co roku, rozświetlono ją w Mikołajki.

O świątecznych elementach w Olsztynie

W ostatnich dniach mieszkańcy stolicy Warmii i Mazur mieli okazję bawić się na imprezie „Zdrowe i bezpieczne święta”. Były tańce, kolędowanie oraz pojawienie się Świętego Mikołaja, rozdającego prezenty.

Oczywiście czysto świątecznych akcentów nie brakuje też w przestrzeni publicznej stolicy Warmii i Mazur. Jak można zauważyć całkiem sporo sklepów i instytucji przygotowało specjalne wystawy, a ulicami rozbrzmiewają barwne światełka – ponad 60 iluminacji tworzy świąteczny nastrój. W tramwajach kursuje natomiast „Tramwaj zwany świętowaniem”, czyli specjalnie udekorowany pojazd o numerze bocznym 3013.

W ostatni weekend (w dniach od 10 do 11 grudnia) świąteczną atmosferę było można poczuć na Targu Rybnym i w staromiejskiej przestrzeni. Miejski Ośrodek Kultury zorganizował i zapraszał na wydarzenie „Święta. Dobrze was widzieć”. Na scenie pojawiło się wiele gwiazd, a wśród nich m.in. zespoły Voo Voo i Mietek Szcześniak. Warto dodać, że odbył się również tradycyjny jarmark, a także wyjątkowy Bieg Mikołajów, co wzbudziło spore zainteresowanie wśród zgromadzonych tam tego dnia.