Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne – co warto wiedzieć?

Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne w Olsztynie, jest to instytucja zlokalizowana w Olsztynie, stolicy województwa warmińsko-mazurskiego w północno-wschodniej Polsce. Każdego roku przez to miejsce przewija się mnóstwo turystów i osób zainteresowanych właśnie tą dziedziną. Co jeszcze warto wiedzieć na temat tego miejsca?

O Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym w Olsztynie

Obserwatorium zostało założone w 1975 roku, a planetarium zostało otwarte dla zwiedzających w 1984 roku. Obie instytucje zajmują się popularyzacją astronomii i są częścią Centrum Edukacji i Badań Kosmicznych im. Mikołaja Kopernika w Olsztynie.

Oczywiście dodajmy, że Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne w Olsztynie to instytucja zajmująca się popularnonaukową prezentacją astronomii i jej związków z innymi dziedzinami nauki. Obserwatorium Astronomiczne zapewnia możliwość obserwacji zjawisk astronomicznych za pomocą specjalistycznego sprzętu i instrumentów, natomiast planetarium to w pełni wyposażona sala, w której można oglądać prezentacje dotyczące kosmosu i odkrywania tajemnic wszechświata.

Osoby zainteresowane zwiedzeniem olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego jak najbardziej mogą to zrobić. Dostępne jest ono dla turystów przez cały czas. Warto dodać, że organizowane są tam także specjalne pokazy nieba i inne specjalne wydarzenia związane z astrologią.