Jak zostać serwisantem klimatyzacji i urządzeń chłodniczych?

Dynamicznie rozwijająca się branża chłodnicza potrzebuje specjalistów. Przybywa urządzeń chłodniczych i klimatyzatorów. Te drugie są praktycznie w każdym biurze, instytucji i firmie, coraz częściej w domach i w mieszkaniach. Przybywa również urządzeń chłodniczych. Dlatego serwis klimatyzacji to pomysł na biznes, wszędzie tam gdzie mieszkają ludzie i są zakłady pracy.

Uprawnienia do wykonywania zawodu zdobywa się przez egzaminy państwowe, do których przygotowują kursy w szkołach dla dorosłych. Jak wybrać najlepszy kurs?

Praktyczne przygotowanie do zawodu

Kierunki ścisłe wymagają właściwego przygotowania pod względem praktycznym. Oczywiście teoria jest równie ważna, to od niej zaczyna się nauka. Popularny ostatnimi czasy technik chłodnictwa i klimatyzacji kurs składa się z teorii, zajęć praktycznych, a później konieczna jest praktyka w serwisie klimatyzacji.

Szkoła szkole nierówna i dlatego przed podjęciem decyzji warto sprawdzić, w jakich warunkach przebiega nauka. Jak wyposażone są pracownie do praktycznej nauki zawodu. Należy pamiętać, że egzamin państwowy składa się z dwóch etapów, z teorii oraz części praktycznej. Dlatego im lepiej wyposażone sale do praktyk, tym większe prawdopodobieństwo, że wykonanie zadania na egzaminie będzie tylko kwestią czasu. W dobry kurs, w polecanej i doświadczonej szkole, opłaca się zainwestować. To procentuje w przyszłości.

Jak przebiega kurs?

Kurs trwa około 1,5 roku i składa się z dwóch kwalifikacji – na przykładzie Szkoły Partnerskiej Viessmann. Pierwsza kwalifikacja obejmuje chłodnictwo, a druga klimatyzację. Na kurs przyjmowane są wszystkie osoby, które mają powyżej 18 lat. Nie ma znaczenie wykształcenie. W przypadku tego kursu liczy się kolejność zgłoszeń.

Kurs prowadzony jest od podstaw, czyli każdy może mieć dyplom montażu klimatyzacji. Nie ma znaczenia posiadane doświadczenie, wiedza, umiejętności. Każdy może się przebranżowić, zdobywając w ten sposób atrakcyjne wykształcenie.

Wspomniany kurs prowadzony jest w trybie zaocznym. Wykłady są w godzinach wieczornych. Dużym ułatwieniem jest forma kursu- online. Wystarczy połączyć się z wykładowcą online, by uczestniczyć w wykładzie. Zajęcia są na żywo. Wykłady są zapisywane.

Kurs technik montażu klimatyzacji to najszybsza droga, by zdobyć uprawnienia do wykonywania zawodu i pracy w serwisie klimatyzacji. Dzięki dogodnej formie, z łatwością łączy się naukę z pracą i rodziną.

Serwisy klimatyzacji i urządzeń chłodniczych to obecnie miejsca, do których coraz częściej pukają klienci. Warto sprawdzić lokalny rynek, ile takich serwisów jest w okolicy. Poza tym dyplom z tego kierunku stwarza znacznie szersze możliwości pracy w różnych branżach, w tym najbardziej dochodowych.