W mieście powstaje nowa infrastruktura tramwajowa. Będą utrudnienia drogowe

Zanosi się na dość spore utrudnienia w ruchu drogowym w Olsztynie. Wszystko za sprawą budowy nowej infrastruktury tramwajowej w mieście. Kierowcy samochodów oraz pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami. I to już od dzisiaj, dnia 17 lutego.

Nowa infrastruktura tramwajowa

O budowie nowej infrastruktury tramwajowej wiadomo było już dość długo. Jednak kierowcy oraz pasażerowie komunikacji miejskiej mogli nie być do końca świadomi tego, że pociągnie to za sobą liczne utrudnienia w poruszaniu się po mieście.

Utrudnienia drogowe pojawią się już na ulicy Wilczyńskiego, gdzie na jednym z odcinków będzie ruch jednokierunkowy. Zmienią się także dojazdy np. do SP 33, czy też do budynku przy Żurawskiego 1a. Zmiany będą także w okolicach wlotu w alei Piłsudskiego, czy też przejazd do ulicy Dworcowej nieopodal Urzędu Skarbowego. Utrudnienia będą również dla pieszych, ponieważ przy ulicy 22 Stycznia możliwe będzie poruszanie się chodnikiem tylko po stronie ulicy. Na pewno warto na bieżąco śledzić zmiany w organizacji ruchu drogowego w tym regionie, a także bacznie śledzić oznakowanie drogowe.