Złapano 20-latka, który znęcał się nad niemowlęciem

Funkcjonariusze policji zatrzymali 20-letniego mężczyznę, który kilka miesięcy temu miał usłyszeć zarzuty dotyczące usiłowania zabójstwa 8-miesięcznego dziecka. Mężczyzna od kilku miesięcy się ukrywał, jednak teraz olsztyńskim policjantom udało się dokonać zatrzymania poszukiwanego.

Mężczyzna zatrzymany pod Olsztynem

Funkcjonariusze policji z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób w Wojewódzkiej Komendzie Policji w Olsztynie skutecznie znaleźli i dokonali zatrzymania 20-letniego mężczyzny. Od kilku miesięcy mężczyzna ukrywał się po tym, gdy miał usłyszeć zarzuty związane z usiłowaniem zabójstwa dziecka w wieku 8 miesięcy.

Sytuacja miała początek w maju zeszłego roku. Wtedy w szpitalu znalazło się dziecko 20-letniego mężczyzny. Mężczyzna tłumaczył, że w pewnym momencie dziecko spadło z łóżeczka. Jednak opinia lekarzy oraz sporządzona dokumentacja medyczna sprawiają, że prokuratura była w stanie postawić zarzuty w sprawie usiłowania zabójstwa. Ostatecznie jednak nie udało się tych zarzutów postawić, ponieważ pomimo zastosowanego wobec niego dozoru, mężczyzna nie stawiał się na komendzie, wyprowadził się od partnerki i ukrył się. Funkcjonariuszom udało się jednak do niego dotrzeć. Zatrzymania dokonano przed jego mieszkaniem pod Krakowem.