Władze realizują wielkie sadzenie drzew w Olsztynie

W ciągu najbliższych tygodni na terenie Olsztyna przybędzie tysiące nowych drzew. Wszystko za sprawą nowych nasadzeń. Łącznie pojawić ma się aż 2800 nowych drzew. Zostaną one posadzone w miejscach, które po skrupulatnych analizach wskazał miejski ogrodnik.

2800 nowych drzew w Olsztynie

Władze miasta ewidentnie nie chcą robić z Olsztyna kolejnego miasta, w którym determinować będzie beton. Mówi się, że w obecnych czasach wiele miast i miejscowości bardziej przypomina „miejską wyspę ciepła” aniżeli idealne miejsce do życia. Wszystko za sprawą coraz większej ilości miejsc z ogromną ilością betonu a małą ilością zieleni. Olsztyn ma być inny, a jednym z kroków do tego celu jest nasadzenie 2800 nowych drzew. Pojawią się one w miejscach, które wskazał miejski ogrodnik. Pojawią się tam, gdzie są odpowiednie warunki do ich rozwoju, a także tam, gdzie w danym miejscu nie ma problemu z żadną instalacją podziemną.

Dodajmy, że nasadzone zostaną nie tylko drzewa, ale także krzewy, byliny i kwiaty cebulowe. Koszt tej inwestycji to prawie 6 milionów złotych. Firma zajmująca się sadzeniem drzew w ramach tej inwestycji będzie także zobowiązana do pielęgnacji nowej roślinności przez okres 3 lat.