Olsztyńskie pary będą mogły otrzymać dofinansowanie na in vitro?

Wydaje się, że już niebawem pary z Olsztyna będą mogły otrzymać dofinansowanie na zapłodnienie metodą i vitro. Wszystko dzięki pozytywnej opinii od Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, która została wystawiona Olsztynowi. A przypomnijmy, że bez spełnienia tego warunku, jakiekolwiek dofinansowanie w tym temacie dla olsztyńskich par byłoby niemożliwe.

Zapłodnienie pozaustrojowe in vitro jako sposób leczenia niepłodności

W Olsztynie, jak i w całym kraju jest wiele par, które niestety nie mogą mieć dzieci z powodu problemów zdrowotnych lub innych przeciwwskazań. Wiele par chciałoby ten problem rozwiązać, a jedną z najskuteczniejszych metod jest metoda zapłodnienia pozaustrojowego in vitro.

Dzięki pozytywnej opinii dla stolicy Warmii i Mazur od Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, już niedługo marzenie wielu par powinno się spełnić. Teraz należy spełnić kolejny krok, a więc uchwała Rady Miasta, dzięki czemu program będzie mógł zostać przyjęty do realizacji. W miejskiej kasie na ten cel ma zostać zarezerwowane 200 tysięcy złotych, dzięki czemu aż 33 pary z Olsztyna mogłyby skorzystać z dofinansowania na in vitro w 2023 roku.