Nielegalne salony gier w Szczytnie. Policjanci przejęli 8 maszyn

Na terenie Szczytna funkcjonowały nielegalne salony gier. Nad sprawą pracowali policjanci z Wydziały Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie, a także funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Olsztyna. W wyniku wspólnej akcji udało się namierzyć nielegalne salony gier, a także przejąć 8 maszyn, które były wykorzystywane w tym procederze.

Automaty i nielegalne gry hazardowe

W Szczytnie działały lokale i salony gier, które oferowały nielegalne gry hazardowe. Proceder ten udało się ukrócić funkcjonariuszom, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem gospodarczej przestępczości.

Dopiero teraz na jaw wyszły informacje, że w poniedziałek i we wtorek (w dniach 27 i 28 lutego), do dwóch lokali na terenie Szczytna weszli funkcjonariusze KAS z Olsztyna. Okazało się, że znajdowało się tam łącznie 8 maszyn, które umożliwiały rozgrywkę w nielegalne gry hazardowe. Znalezione urządzenia zostały zabezpieczone i trafiły do Służby Celno-Skarbowej w Olsztynie. Obecnie ustalane są dokładniejsze informacje w sprawie tego, jak mocno stratny jest Skarb Państwa w wyniku urządzanych gier hazardowych w sposób nielegalny.