Wyrok 25 lat więzienia dla 40-letniej matki oskarżonej o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem

Sąd Okręgowy w Suwałkach wydał wyrok w sprawie 40-letniej kobiety, którą oskarżono o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem swojej 9-miesięcznej córki. Przedstawiony wyrok dla mieszkanki Olecka na ten moment nie jest prawomocny.

Spędzi 25 lat w więzieniu

Przypomnijmy, że sprawa zabójstwa 9-miesięcznej dziewczynki o imieniu Blanka miała miejsce w czerwcu 2019 roku. Od razu w tej sprawie zatrzymano rodziców dziecka. Śledczy ustalili, że Blanka zmarła z powodu uszkodzeń mózgu i krwotoku wewnętrznego. Prokuratura ustaliła, że dziecko zostało zabite przez matkę, a ojciec dziecka w tym czasie znajdował się poza domem. Prokuratura po sprawdzeniu bilingów komórkowych oraz lokalizacji ustaliła, że ojciec dziecka nie miał z tą sprawą nic wspólnego i jest niewinny.

Skazana na 25 lat więzienia kobieta ma od wielu lat problem z alkoholem i narkotykami. Już wcześniej odebrano jej trójkę starszych dzieci, z kolei Blanka po narodzinach w 2018 roku również została jej odebrana. Wróciła do matki dopiero w marcu 2019 roku, kiedy to kobieta udała się na terapię odwykową.

Dopóki wyrok nie jest prawomocny, o tyle wszystkie strony postępowania z pewnością będą walczyć o jeszcze korzystniejszy wyrok. Obrońca 40-letniej kobiety zaznaczył, że na ten moment nie ma jeszcze prawomocnego wyroku, przez co jego klientka jest póki co niewinna.