Olsztyński sąd wydał wyrok za znęcanie się nad dwójką dzieci dla matki oraz jej konkubenta

36-letnia kobieta skazana na 5 lat więzienia, a jej 33-letni konkubent na 14 lat więzienia – to wyrok olsztyńskiego sądu w sprawie znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad dwójką małych dzieci.

Matka oraz jej konkubent znęcali się nad dwójką dzieci

Znęcanie się nad dziećmi miało miejsce w jednym z mieszkań na terenie miejscowości Orzysz. Matka dzieci oraz jej konkubent znęcali się nad dziećmi w latach 2020-2021. Według ustaleń śledczych, oskarżeni znęcali się nad małoletnimi poprzez szarpanie ich, podnoszenie głosu, używanie wulgaryzmów, a przede wszystkim bicie ich po całym ciele. Znacznie bardziej nad dziećmi znęcał się konkubent matki dzieci, który ze szczególnym okrucieństwem pobił jedną z dziewczynek i spowodował u niej liczne obrażenia na całym ciele. Do pobicia ówczesnej 3-letniej dziewczynki doszło 25 lutego 2021 roku. Co więcej, była to recydywa w jego wykonaniu.

Mężczyzna został skazany na 14 lat więzienia, a ponadto będzie musiał zapłacić 100 tysięcy złotych starszej dziewczynce i 10 tysięcy złotych młodszej dziewczynce w ramach zadośćuczynienia.

W przypadku matki dzieci, sąd uznał ją za winną znęcania się fizycznego i psychicznego nad dziećmi, jednak bez większego okrucieństwa. Matka dzieci będzie musiała odbyć karę 5 lat więzienia, a także będzie musiała zapłacić każdej z córek po 10 tysięcy złotych w ramach zadośćuczynienia.

Na ten moment wyrok sądu w ramach tej sprawy jest nieprawomocny.