Powstanie olsztyńskie Monopoly – niezwykła pamiątka na 670. urodziny miasta

Kto nie grał w Monopoly? Ta niezwykła gra planszowa teraz pojawi się w edycji Olsztyn. Monopoly Olsztyn powstanie w ramach obchodzonych 670. urodzin miasta. Obecnie trwają już pracę nad przygotowaniem olsztyńskiej edycji tej kultowej gry planszowej.

Olsztyńskie Monopoly już niebawem w sprzedaży

Jeszcze w tym roku ma zostać udostępniona olsztyńska wersja Monopoly. Premiera tej niezwykłej gry będzie miała miejsce w październiku tego roku – przynajmniej takie są założenia i plany na ten moment.

Co znajdzie się na planszy olsztyńskiej edycji Monopoly? Na pewno będzie można znaleźć tam wyjątkowe miejsca, które związane są ze stolicą Warmii. Również mieszkańcy Olsztyna będą mogli poprzez specjalne głosowane zadecydować o tym, co dokładnie pojawi się na planszy olsztyńskiego Monopoly.

Na ten moment wiadomo, że w grze na pewno uhonorowany zostanie Mikołaj Kopernik. Ponadto spodziewać można się Zamku Kapituły Warmińskiej, ławeczki Kopernika, a nawet jego tablicy astronomicznej. Wkrótce mają pojawić się informacje o możliwości głosowania na elementy, które pojawią się na planszy gry Monopoly w edycji olsztyńskiej.

Warto dodać, że Olsztyn nie jest pierwszym miastem, które będzie miało własne Monopoly. do tej pory już kilkanaście polskich miast wydało swoją wersję Monopoly i takie edycje cieszą się dużą popularnością wśród lokalnych mieszkańców i nie tylko.