Na nic protesty mieszkańców. W centrum powstanie apartamentowiec

Mieszkańcy Olsztyna od dłuższego czasu protestowali przeciwko powstawaniu apartamentowca. Nowy obiekt ma powstać w samym centrum miasta, a dokładniej to przy ulicach Wyzwolenia i Curie-Skłodowskiej, na skarpie poniżej II Liceum Ogólnokształcącego. Budowa obiektu już ruszyła.

Mieszkańcy protestowali przeciwko budowie apartamentowca w ścisłym centrum Olsztyna

Protestujący mieszkańcy zarzucali, że taki obiekt powstanie w miejscu, gdzie znajduje się wiele innych zabytkowych obiektów. Ich obawy wzbudza również fakt, że nowy budynek powstanie w bardzo newralgicznym miejscu, bowiem znajduje się tam skarpa. Ich zdaniem może dojść do tego, że z biegiem czasu wszystko co znajduje się nad skarpą oraz przy Curie-Skłodowskiej po prostu zacznie się osuwać i w końcu runie. Mieszkańcy podkreślają, że jest cienka granica w kontekście rozsądku i bezpieczeństwa tej inwestycji, dlatego mają ogromny żal, że ta inwestycja koniec końców zostanie zrealizowana. Co więcej, mieszkańcy okolicznych ulic obawiają się, że to miejsce stanie się nieprzejezdne z powodu zbyt dużej ilości aut i mieszkańców w tym regionie.

Warto dodać, że zgoda na realizację tej inwestycji została wydana przez miasto jeszcze zeszłego roku, w kwietniu. Nowy budynek będzie miał 6 kondygnacji, w tym dwa podziemne na miejsca parkingowe. Łącznie na terenie obiektu ma powstać 100 mieszkań.