Specjalna wystawa w Muzeum Warmii i Mazur z okazji Roku Kopernika

Muzeum Warmii i Mazur przygotowało specjalna wystawę z okazji Roku Kopernika. Jest to wystawa, którą postanowiono przygotować specjalnie na obchody 550. rocznicy urodzin zasłużonego astronoma. Wystawę można podziwiać już od jutra, od wtorku, dnia 21 marca.

Wystawa z okazji 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika

Jubileuszowa wystawa z okazji obchodów 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika jest naprawdę wyjątkowa. Organizatorzy wystawy o nazwie „Czas i praca Kopernika” przygotowali mniej więcej 140 eksponatów. Wszyscy, którzy chcieliby obejrzeć wystawę będą mieli dość sporo czasu, aby to zrobić. Wystawa będzie dostępna dla odwiedzających od 21 marca do końca września na terenie olsztyńskiego zamku.

Warto dodać, że na wyjątkową wystawę w Muzeum Warmii i Mazur udało się ściągnąć wyjątkowe okazy z wielu innych muzeów. Wśród tych 140 eksponatów są nie tylko obiekty z tutejszego muzeum, ale również m.in. obiekty pochodzące z Muzeum Farmacji Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie, Muzeum Sztuki Dekoracyjnej w Pradze, czy też Biblioteki Seminarium Duchownego Metropolii Warmińskiej „Hosianum”.