Młodzi karatecy z Olsztyna odnoszą sukcesy

W ostatnią sobotę miały miejsce zawody karateków. Mowa o Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Karate Kyokushin. Na zawodach nie zabrakło młodych karateków z Olsztyńskiego Klubu Kyokushin Karate. Podczas tych zawodów młodzi zawodnicy z Olsztyna zdobyli 4 medale, co jest świetnym wynikiem.

Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Karate Kyokushin

Na zawodach znalazło się aż 293 zawodników i to z aż 46 klubów. To pokazuje jak bardzo zacięta była rywalizacja. Z olsztyńskiego klubu sportowego na zawody pojechało 9 zawodników. Wywalczyli oni łącznie 4 medale, a w tym dwa złote i dwa srebrne.

Złote medale zdobyli Aleksandra Wieczorek (seniorka) oraz Antoni Harpak (młodzik) w kategorii układów KATA. Drugie miejsce w konkurencji układów KATA zdobyła Zuzanna Dąbrowska (juniorka). Drugi srebrny medal zdobyła JUlia Milewicz (seniorka) w konkurencji walki KUMITE.

Warto dodać, że już niedługo olsztyńscy karatecy mogą ponownie powalczyć o najwyższe laury na zawodach. Już 1 kwietnia odbędzie się Mazovia Cup w Piasecznie, z kolei 15 kwietnia w Ostródzie odbędzie się IKO Polish Open.