Leki na ból gardła – jakie preparaty wybrać?

Ból gardła towarzyszy wielu czynnikom, nie tylko chorobom. Ból gardła może pojawić się przy nadmiernym paleniu papierosów, nie tylko tych klasycznych, ale także podgrzewanego tytoniu. Ból gardła to jednak klasyczny objaw przeziębienia, grypy lub zarażenia wirusem, a także innych chorób. Jak sobie poradzić z uciążliwym bólem gardła?

Kiedy najbardziej boli gardło?

Ból gardła zaczyna się od małej, a potem większej chrypki. Już wtedy możemy sięgnąć po leki na chrypę, takie jak syrop czy inne medykamenty. Bardzo popularnym środkiem przeciwzapalnym na gardło są tabletki na chrypę. Występują w wielu wariantach smakowych, z dodatkiem różnych witamin, które wspomagają leczenie zakażeń górnych dróg oddechowych, w tym gardło i niwelują chrypkę.

Ból gardła oznacza jedno: zaczyna się u nas rozwijać jakaś choroba! Tylko lekarz może stwierdzić po ogólnych objawach i danych pacjenta, czy jest to przeziębienie, grypa, wirus czy jeszcze inna choroba. Dlatego nie możemy lekceważyć początkowej fazy choroby w postaci bólu gardła i możemy próbować zwalczać ją w postaci dostępnych nam środków.

Bardzo popularne w ostatnim czasie stały się spraye i pastylki na chrypę. Spray to środek nawilżający, który pomaga w leczeniu stanów zapalnych gardła. Pastylki mają mniej więcej takie samo działanie, jednak ich podanie jest znacznie prostsze i możemy kupić pastylki nie zawierające cukru.

Jak przegonić przeziębienie?

Czas przeziębień nie należy już kojarzyć tylko z okresem jesienno-zimowym! Wiosenne, nagłe zmiany temperatur także sprzyjają przeziębieniom i powinniśmy zachować szczególną ostrożność, gdy na dworze świeci słońce, ale w cieniu jest zimno. Latem z kolei, używamy wiatraków i klimatyzacji, zarówno w samochodzie, jak i coraz bardziej popularnej klimatyzacji w domu. Narażeni przez to jesteśmy na przeciągi, a tym samym – przeziębienie.

Warto całorocznie dbać o zdrowie i przyjmować witaminy i minerały. Na rynku farmaceutycznym jest wiele preparatów, skierowanych do każdej płci czy wieku danej grupy osób (dla seniora, dla kobiet, dla mężczyzn, dla dzieci, itp.). Najczęściej występujące w formie pastylek do rozpuszczania w wodzie, dostępne są także w opcji dla diabetyków – bez dodatku cukru.

Zażywanie takiej skoncentrowanej bomby witaminowej w postaci witamin i minerałów, w połączeniu z posiadaniem w domowej apteczce odpowiadających nam leków na chrypkę i ból gardła, pozwoli szybko odgonić przeziębienie, zanim ono na dobre zacznie się rozwijać!