Miasto zleciło ekspertyzy w związku z nieestetycznym wyglądem blachy, która pokryła kopułę hali Urania

W ostatnich dniach tematem jeden jest modernizowana hala Urania. A dokładniej jej kopuła. Firma wykonująca inwestycję w ostatnim czasie przykryła kopułę specjalnymi panelami z blachy. Okazuje się, że wykonane prace nie prezentują się zbyt najlepiej, a na pewno nie są estetyczne. Wszystko z powodu odstającej w niektórych miejscach blachy, która wielu osobom przypomina widok jak po gradobiciu.

Miasto przyjrzy się bliżej kopule hali Urania

Widok odstającej blachy kopuły hali Urania zaniepokoił nie tylko samych mieszkańców, ale również i urzędników. W związku z tym już na tym etapie postanowiono sprawdzić, czy aby na pewno wszystkie prace zostały prawidłowo wykonane. Odstające fragmenty blachy i nierówna kopuła rzuca się w oczy przede wszystkim w okresie letnim. Dlatego teraz miasto zamówiło ekspertyzy, które potwierdzą to, czy aby na pewno blacha została zamontowana w prawidłowy sposób oraz czy w ogóle takie rozwiązanie jest bezpieczne i nie spowoduje zagrożenia np. podczas silnego wiatru.

Wykonawca inwestycji związanej z modernizacją hali Urania zapewnia, że taki widok oraz zachowanie się blachy na kopule hali jest całkowicie normalne i nie ma mowy o żadnej usterce. Wyniki zleconych ekspertyz mają być znane już po weekendzie majowym. Warto dodać, że koszt modernizacji hali Urania to 195 milionów złotych, z czego 130 milionów złotych pochodzi z Unii Europejskiej.