Najlepsza firma produkująca kapoki asekuracyjne to…?

Kapoki asekuracyjne to nieodłączny element wyposażenia każdego wodniaka, niezależnie od tego, jaką aktywnością się zajmuje. Pływanie na SUPie, żeglarstwo, spływy kajakowe, wędkowanie – nieważne, co robisz, ważne, aby zagwarantować sobie bezpieczeństwo. Które kapoki asekuracyjne są najlepsze? Ile kosztują? Gdzie je kupić?

Aquarius

Aquarius to polska marka, która za siedzibę swojej działalności obrała pomorskie Żukowo. Od kilkudziesięciu lat z powodzeniem zaopatruje wypożyczalnie sprzętu wodnego na terenie naszego całego kraju. Współpracuje z podróżnikami i profesjonalistami. Zajmuje się produkcją najwyższej klasy kajaków polietylenowych, kapoków asekuracyjnych i ratunkowych oraz artykułów wodoszczelnych. Swój asortyment kieruje zarówno do amatorów, jak i do zawodowców – każdy znajdzie coś dla siebie. Interesujący nas dział – kapoki asekuracyjne – występują w wielu różnych odsłonach. Poniżej przedstawię Ci kilka z nich.

Kapoki asekuracyjne wędkarskie Aquarius

Kapoki asekuracyjne wędkarskie wyróżniają się na pierwszy rzut oka od pozostałych kamizelek, ponieważ wykonane są z maskujących materiałów – dzięki temu każdy wędkarz uzyska możliwość wtopienia się w otoczenie. Możliwość obcowania z Matką Naturą i jej darami w postaci np. dzikiej ptaszyny w przybrzeżnych pieleszach jest czymś niesamowicie kojącym, uspokajającym, a właśnie po to między innymi chodzi się na ryby – myślę, że każdy amator wędkowania się ze mną w tej kwestii zgodzi. Kapoki asekuracyjne wędkarskie marki Aquarius zostały wyposażone w kaptur, pojemne kieszenie w których można schować np. telefon (umożliwiający przeglądanie stron internetowych będąc nad wodą) oraz patkę do wpinania haczyków. Oczywiście w ofercie marki występuje więcej niż jeden kapok asekuracyjny wędkarski, poszczególne elementy mogą więc nieznacznie się od siebie różnić (np. nie każdy model posiada kaptur).

Kapoki asekuracyjne dla dzieci

Muszę tutaj zaznaczyć pewną ważną rzecz – kapoki asekuracyjne dedykowane są osobom potrafiącym pływać, tak więc w tym przypadku mam tu na myśli dzieci nieco starsze, a nie te, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w uprawianiu sportów wodnych. Ale do rzeczy: kapoki asekuracyjne dla dzieci marki Aquarius poza pięknym kolorem wyróżniają się m.in. tym, że posiadają pas krokowy – ma on za zadanie zapobiec wyślizgnięciu się z wnętrza kamizelki. Zostały one wyposażone także w dwa otulone neoprenem, regulowane pasy na ramionach oraz dwa na bokach, dzięki czemu można dokładnie i komfortowo dopasować kamizelkę, gwarantując nie tylko bezpieczeństwo, ale i wygodę.

Kapoki asekuracyjne dla psa

Coraz częściej na rzecznych szlakach spływów kajakowych można zauważyć psy – i super! Lepiej zabrać pupila ze sobą na całodniową wyprawę, niż żeby miał spędzić ten dzień samotnie w domu. Trzeba jednak pamiętać, że i jemu należy się dbałość o bezpieczeństwo. Asekuracyjne kapoki dla psów marki Aquarius nie kosztują zbyt wiele, a potrafią wybawić z opresji w nieprzewidzianych sytuacjach, np. kiedy pies nagle wpadnie do wody i dozna urazu głowy bądź łapy, który może znacząco wpływać na jego umiejętność pływania. W takim przypadku kapok asekuracyjny jest wprost nieoceniony.

Oferta marki Aquarius – gdzie ją znaleźć?

Oczywiście powyżej udało mi się przedstawić zaledwie niewielki procent tego, co oferuje marka Aquarius. Jeśli chcesz kupić którykolwiek z wymienionych kapoków asekuracyjnych lub poszukać po prostu czegoś innego, to zajrzyj na stronę https://gosup.pl/, gdzie znajdziesz największy wybór kamizelek ratunkowych, asekuracyjnych i innych akcesoriów niezbędnych przy uprawianiu różnego rodzaju sportów wodnych. Kapoki asekuracyjne Aquariusa zachęcają nie tylko różnorodnością, ale także niską, korzystną ceną. Polecam.