29-latek strzelał do przechodnia w Olsztynie: Policja zareagowała szybko

Policjanci z olsztyńskiej jednostki zatrzymali mężczyznę w wieku 29 lat, który był podejrzany o strzelanie do innego człowieka kilka dni wcześniej z balkonu jednego z olsztyńskich bloków mieszkalnych. W jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli wiatrówkę, magazynek, pudełko pełne śrutu, amunicję do broni palnej oraz torebki zawierające nielegalne substancje. Mężczyzna będzie musiał teraz odpowiedzieć za posiadanie nielegalnej broni i amunicji, stworzenie zagrożenia dla życia i zdrowia innej osoby oraz nielegalne posiadanie zakazanych substancji. W tym samym czasie zatrzymano również cztery inne osoby.

Tego samego dnia, 6 sierpnia, po godzinie 18 dyżurny Komendy Miejskiej Policji otrzymał zgłoszenie o incydencie na ulicy Jarockiej w Olsztynie. Zdarzenie polegało na tym, że ktoś trzy razy strzelił z wiatrówki w kierunku 77-letniego mężczyzny wracającego ze sklepu. Starszy pan odniósł obrażenia m.in. na udzie i plecach, po czym został przewieziony do szpitala i umieszczony pod opieką lekarzy.

Funkcjonariusze szybko wytypowali mieszkanie, z którego padły strzały. Po przybyciu na miejsce i przeszukaniu lokalu oraz przynależnej do niego piwnicy znaleźli między innymi pneumatyczny pistolet ze śrutem i amunicją do broni palnej. Odkryli również torebki z nielegalnymi substancjami, które po wstępnym badaniu laboratoryjnym okazały się być amfetaminą, haszyszem, mefedronem, halucynogennymi grzybami i marihuaną (łącznie ponad 630 gramów).

Zatrzymany 29-latek usłyszał zarzuty dotyczące nielegalnego posiadania broni palnej, narażania innej osoby na niebezpieczeństwo i posiadania narkotyków. Inny mężczyzna, 42-letni mieszkaniec Olsztyna, został oskarżony o posiadanie dużej ilości narkotyków. Na wniosek prokuratury sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu obu mężczyzn na okres trzech miesięcy jako środka zapobiegawczego.