Skandaliczne zdarzenie na olsztyńskim moście: Prokuratura i policja wszczynają śledztwo

Na przestrzeni nocy pomiędzy sobotą a niedzielą, szokujące nagranie, przedstawiające dwóch mężczyzn na moście św. Jana Nepomucena w Olsztynie, rozbłysło w mediach społecznościowych. Na nagraniu widać jednego z nich, który podnosi drugiego z poziomu chodnika i przez barierkę mostu wrzuca go do rzeki Łyny. Mimo że poszkodowany nie zamierzał zgłaszać oficjalnej skargi na to zdarzenie, prokuratura postanowiła wszcząć dochodzenie, zaś policja rozpoczęła prowadzić czynności sprawdzające. W rezultacie tych działań, w dniu wtorkowym, zdecydowano się na aresztowanie 37-letniego mężczyzny. Przesłuchanie podejrzanego zaplanowano na dzień następny.

Nagranie szybko zyskało rozgłos w lokalnych mediach dzięki publikacji na Twitterze. Film dokumentuje potyczkę pomiędzy dwoma mężczyznami na omawianym wyżej moście św. Jana Nepomucena, który znajduje się na Starym Mieście w Olsztynie.

Policja olsztyńska, która przekazała informacje na temat tego incydentu w poniedziałek, powiedziała, że po otrzymaniu powiadomienia o zdarzeniu mającym miejsce w nocy pomiędzy sobotą a niedzielą, natychmiast wysłała tam służby ratunkowe. Funkcjonariusze przeprowadzili rozmowy ze świadkami zdarzenia i określili tożsamość drugiego mężczyzny – okazał się nim 37-latek. Również udało im się dowiedzieć od 43-letniego poszkodowanego, że nie ma on zamiaru składać formalnego zawiadomienia w tej sprawie. Niemniej jednak, po początkowej analizie okoliczności przypadku oraz obejrzeniu nagrania filmowego opublikowanego w internecie, funkcjonariusze podjęli decyzję o realizacji czynności dochodzeniowych skierowanych ku artykułowi 160 Kodeksu karnego. Ten ostatni odnosi się do sytuacji zagrażania życiu lub zdrowiu innej osoby. Wykroczenie to podlega karze do trzech lat pozbawienia wolności.