Intensyfikacja ruchu drogowego na Warmii i Mazurach

W dniu dzisiejszym, na terenie Warmii i Mazur zauważalny jest wzrost natężenia ruchu drogowego. Główną przyczyną tego zjawiska są liczne pikniki wojskowe oraz nabożeństwa ku czci Maryi, które są celem wielu podróżujących.

Komplikacją dla kierowców może okazać się również gorąca pogoda. Prognozy meteorologiczne przewidują bowiem temperatury powietrza dochodzące nawet do 34 stopni Celsjusza.

Na wytyczonych trasach zlokalizowane są patrole policyjne, którymi dowodzi aspirant Tomasz Markowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Apeluje on do kierowców o zachowanie ostrożności i rozwagi podczas jazdy.

Zaznaczył, że nieostrożna jazda i nadmierna prędkość są głównymi przyczynami najbardziej tragicznych wypadków. Podkreślił więc znaczenie „chłodnej” głowy za kierownicą zwłaszcza w czasie wakacyjnego sezonu, kiedy to emocje mogą być podgrzewane.

Kierowcy powinni również pamiętać, że w miejscach, gdzie odbywają się specjalne uroczystości, funkcjonariusze policji mogą dokonywać zmian w organizacji ruchu drogowego.