Gest pełen uczciwości: Olsztynianin zwrócił znalezione 20 tysięcy złotych

Obrazując wzorowy przykład honorowego postępowania, jeden z obywateli Olsztyna odzyskał i zwrócił torbę zawierającą imponującą kwotę 20 tysięcy złotych. Równocześnie ten incydent pokazał, że choć wiele osób mogłoby ulec pokusie zatrzymania tak dużej sumy, ten konkretny mężczyzna okazał się na tyle zaszczytny, że oddał całą sumę do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Zdarzenie to miało miejsce pod koniec dnia, we wtorek 23 sierpnia. Olsztynianin ten zgłosił się bezpośrednio do dyżurnego oficera w Komendzie Miejskiej Policji w Olsztynie, informując go o swoim znalezisku – torbie pełnej gotówki, którą odkrył na jednym z przystanków autobusowych. Jednocześnie poprosił funkcjonariuszy o pomoc w ustaleniu tożsamości właściciela pieniędzy oraz o przekazanie odnalezionych funduszy.

Na podstawie dowodu przekazu pocztowego, który został odkryty w środku torby, funkcjonariuszom szybko udało się wywnioskować, że zgubione pieniądze mogły należeć do pewnej 59-letniej kobiety. Skontaktowali się z nią i w trakcie rozmowy potwierdziła ona, że straciła wyżej opisaną torbę i że mogła ją zapomnieć na przystanku autobusowym. Następnego dnia, kobieta ta przybyła do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, gdzie odzyskała swoją zgubę. Okazało się, że suma pieniędzy wewnątrz torby wynosiła ponad 20 tysięcy złotych. Wszystko to stało się możliwe dzięki godnej podziwu postawie tego szlachetnego mieszkańca Olsztyna.